Tymczasowe logo dla drużyny FC Melange

Relacja
Informacje o meczu
Historia rozgrywek

Nie było tym razem powtórki z ostatniego meczu, kiedy to na własne życzenie ulegliśmy przeciwnikom różnicą 3 goli. Problemy z zebraniem 6 zawodników to już przeszłość - po raz kolejny było nas aż 9, było więc w kim wybierać i z kim się zmieniać. Było ciężko i z przebiegu spotkania chyba najsprawiedliwszy byłby remis ale tym razem szczęście było po naszej stronie. Tabela prezentuje się obecnie bardzo ładnie - 3 miejsce i 9 punktów to świetny wynik na początku rozgrywek Ligi Fanów, choć swoje w takim układzie zrobił na pewno korzystnie układany dla nas terminarz.

Pierwsza połowa była mniej więcej taka jak wynik czyli remisowa. W 10 minucie gola dla Kanonierów z karnego zdobył Patos ale tuż po wznowieniu gry po niepewnym zachowaniu naszej obrony wyrównał jeden z graczy FCM. Później żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola dającego prowadzenie choć akcji z obydwu stron było całkiem dużo. Najlepszą sytuację miał Orzeł, który po pięknym rozegraniu piłki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak źle sobie przyjął i zamiast bramki mieliśmy aut. Bohaterem pierwszej połowy (choć wg mnie i całego meczu) został Jacek, który bronił jak w transie. Błąd popełnił w zasadzie tylko raz przy stracie 3 bramki ale w zamian wyciągnął kilka takich strzałów, że na miejscu Fornalika zastanowiłbym się jeszcze nad obsadą bramki w meczu z Anglikami.

Druga połowa nie była już tak wyrównana. Co prawda udało nam się wyjść w pierwszych 10 minutach gry na dwubramkowe (przez chwilę chyba nawet trzybramkowe ale nie dam głowy) prowadzenie (jedno z trafień to debiut strzelecki Roberta w oficjalnym meczu Kanonierów) ale potem zawodnicy FCM nie mieli już nic do stracenia i desperacko rzucili się do odrabiania strat. Sytuacji mieli bardzo dużo ponieważ ostatnie kilka minut było w naszym wykonaniu fatalne. Daliśmy się stłamsić i tylko to o czym pisałem wcześniej czyli pewna postawa naszego golkipera uchroniła nas przed stratą punktów. My ograniczaliśmy się do kontr i też mogliśmy (a nawet powinniśmy) coś ustrzelić ale na przeszkodzie stanęła dramatycznie zła skuteczność lub złe decyzje już pod samą bramką (zamiast uderzać podawaliśmy i odwrotnie). Ostatecznie zwyciężyliśmy różnicą tylko jednego gola ale cel najważniejszy osiągnęliśmy.

Podsumowując cieszy fakt, że zagraliśmy nareszcie trochę ostrzej i zdecydowanej nawet jeśli kończyło się to faulem. Patos może momentami trochę przesadzał ale generalnie o to chodzi, żeby nie odstawiać nogi. Niestety nie uniknęliśmy po raz kolejny chaosu w końcówce - nie potrafimy się bronić kiedy wygrywamy i standardowo szwankuje skuteczność. Te sprawy musimy zmienić, bo silniejszy przeciwnik takie słabości raczej wykorzysta. Problem pojawia się też gdy ktoś z przodu traci piłkę i odpuszcza, zamiast dalej "biec za swoim". Robi się przewaga i tak przeważnie tracimy bramki, bo dwóch obrońców NIGDY nie upilnuje trzech czy czterech przeciwników pod własnym polem karnym.

Na sam koniec bardzo ważna informacja. Najbliższy mecz z Crazzy Brothers mieliśmy grać w sobotę o 14, ale mecz na prośbę drużyny przeciwnej zostanie przeniesiony na inny termin. Optuję za rozegraniem go nie za 2 lecz  za 3 tygodnie kiedy to Pihon i Bolo będą mogli już zagrać. Gralibyśmy wtedy po jednym spotkaniu w sobotę i w niedzielę. Wszystkim pasuje takie rozwiązanie? Jeśli macie jakieś życzenia odnośnie terminarza proszę o informacje wcześniej (w tygodniu) - w weekend na meczu jest już na to za późno, bo jest on już gotowy. Najbliższy weekend mamy więc wolny (może ktoś ma możliwość zorganizowania jakiegoś sparingu np. w sobotę??).

FC Melange: Goliński Robert [1], Marciniak Kamil [1], Słowil Łukasz [1]

Kanonierzy: Bartosiński Krzysztof [1], Czarnecki Piotr [1], Gałązka Janusz [1], Lalewicz Robert [1]

Zawodnicy meczu:

FC Melange: Goliński Robert

Kanonierzy: Orzeł Arkadiusz

Poniżej znajduje się lista meczy rozegranych pomiędzy obiema drużynami w danej lidze do dnia 30.09.2012r.

[19.05.2012r.] Kanonierzy5:8 FC Melange

[13.11.2011r.] Kanonierzy11:2 FC Melange